Je lepší běhat na pásu, nebo venku?

Tím, zda je účinnější běhání venku, nebo na běžeckém pásu, se zabývá několik vědeckých studií. Zajímá vás, k jakým závěrům odborníci došli?

Oproštěni od emocí zastánců i odpůrců běžeckých pásů prohlásili, že mezi oběma druhy běhání nejsou prakticky žádné rozdíly. Stačí na běžeckém pásu nastavit jednoprocentní sklon, ovšem až při rychlosti nad 4:30 na 1 km, a běh je rázem stejně náročný jako venku. Většina uživatelů ale na pásu běhá pomaleji, tudíž srovnatelně s venkovním prostředím.

Běžecký pás plně nahradí venkovní běhání

Běžecký pás posílí hlavně dolní část vašeho těla a plně nahradí venkovní běhání, které je dle odborníků spolu s chůzí nejlepším sportem. Současné stroje umožňují nastavení různých programů a dokonce propojení s tabletem či chytrým telefonem, takže si užijete i rozmanitost.

Venku může být jakkoliv sychravo, a vy běháte v kraťasech a tričku jakoby v New Yorku. Nebo v Krkonoších, i když jste fyzicky třeba v Praze. To není sci-fi, ale běžná realita z našich domácností, pro které je běžecký pás jedním z nejžádanějších fitness strojů. 

Zpestřete si cvičení na běžeckém pásu ještě více!


Publikováno: 23. 3. 2016