4 hlavní výhody běžeckého pásu

Běhání, případně rychlá chůze, je mimořádně prospěšné pro zdraví. Zvláště v dnešní době, kdy mezi nejčastější příčinu úmrtí patří onemocnění srdce a cév a další civilizační choroby. Změnou životního stylu se jim ovšem dá předejít. Jednoduché opatření spočívá v pořízení trenažéru domů, například běžeckého pásu. Moderní stroje si každý uživatel přizpůsobí podle svých potřeb.

Zformulovali jsme 4 hlavní výhody běžeckého pásu:

1. Běžecký pás umožňuje běhání nebo rychlou chůzi, tedy nejzdravější pohyb, každodenně

Tím, že máte běžecký pás doma, můžete posilovat srdce, které pracuje celý život, opravdu každý den. Postaráte se také o lepší zásobování cév a tím i mozku kyslíkem, což je rovněž zásadní pro zdraví. Díky pravidelnému běhu budete nejen celkově vitální, ale také zlepšíte svou paměť a intelekt. Endorfiny vám zlepší náladu a stanete se mnohem odolnějšími vůči stresu.

2. Běžecký pás jako vybavení domácnosti ušetří spoustu času všem jejím členům

Současnost je ve znamení vysokých profesionálních nároků. Ani školní děti obvykle nekončí v poledne. Zařadit pravidelně posilovnu se spoustě lidem ani při nejlepší vůli prostě nedaří. Ovšem nastartovat třeba při večerních zprávách běžecký pás je už mnohem schůdnější. Než se půjde spát, mohou se na něm vystřídat všichni členové rodiny. A co teprve ráno po probuzení - to se to běhá jedna radost. Pěkně v domácí pohodě, klidně nečesaní nemytí, však to zvládnete po výkonu. I snídaně pak chutná mnohem více. Zvláště zaměstnané ženy si chválí ranní běhání na pásu, protože večer už bývají velmi unavené.

3. Běžecký pás šetří peníze - náklady na posilovnu, dopravu a další během let převýší jeho pořizovací cenu

I když se vám může zdát investice do běžeckého pásu poměrně vysoká, náklady na posilovnu, dopravu a další ji během let převýší, zvláště sportuje-li celá rodina. Běžecký pás však šetří peníze i ve smyslu zdravotní prevence. Díky pevnému zdraví nebudete potřebovat nemocenskou ani léky, a neohrozí vás výpadek příjmů v důsledku léčby a rehabilitace.

4. Běžecký pás je k dispozici i v nepříznivém počasí, při smogu nebo v lokalitách, které nenabízejí vhodný terén pro běhání

Většina rekreačních běžců v zimním období vůbec neběhá. Potom vyběhnou na jaře a dostat se zpět do kondice je opravdu těžké. Mnoho lidí odrazuje také smog či nedobrý terén v okolí jejich bydliště. Někteří neběhají proto, že nechtějí být viděni sousedy a známými. To se však změní s nástupem běžeckého pásu do vaší domácnosti. Od této chvíle můžete sportovat, kdykoliv se vám zachce. Pro motivaci často stačí úplně jednoduchá tabulka, jejíž políčko zaškrtnete po každém naplánovaném tréninku.

Běžecké pásy se díky jejich výhodám hodí pro všechny uživatele:

  • profesionální sportovci je používají jako doplněk při tréninku
  • rekreační běžci běhají na pásech v zimě a při nevlídném počasí
  • rehabilitující si pásy zajišťují pravidelný pohyb, senioři chůzi
  • ženy i muži všech věkových kategorií s pomocí pásů úspěšně hubnou

I vám běžecký pás posílí kondici. Při nákupu se můžete inspirovat recenzemi.


Publikováno: 2. 6. 2016