Jak cvičit na běžeckém pásu

Cvičení na běžeckém pásu patří celosvětově mezi nejoblíbenější, což dokládají statistiky rehabilitačních center i prodejců těchto populárních fitness strojů.

Trenéři potvrzují, že mnozí lidé, kteří měli k jakémukoliv cvičení až odpor, změnili svůj názorpo vyzkoušení cvičení na běžeckém pásu. To proto, že běžecký pás umožňuje běhání nebo rychlou chůzi, tedy nejzdravější pohyb, každý den, efektivně a v pohodlí domova.

Pravidelné chození do posilovny může být problém, ale použít běžecký pás třeba při TV zprávách nebo poránu je snadné. Navíc ho máte k dispozici i při nepříznivém počasí, smogu nebo v lokalitě, kde není dobrý běžecký terén.

Budete žasnout, jak vám cvičení na běžeckém pásu rychle zvýší kondici, pomůže při hubnutí a posílí činnost kardiovaskulárního systému. Nejmodernější běžecké pásy vás navíc i zabaví, protože díky propojení s tabletem či chytrým telefonem promítají na displeji vybranou krajinu nebo třeba velkoměsto.

6 tipů pro cvičení na běžeckém pásu

  1. Přes spuštěním pásu nastudujte jeho funkce, abyste nezmatkovali během cvičení.
  2. Vždy cvičte ve vhodné běžecké obuvi, to platí jak pro terén, tak pro běžecký pás.
  3. Před cvičením se rozhýbejte a rozehřejte krátkým strečinkem.
  4. Sledujte tepovou frekvenci - cvičte v aerobní úrovni.
  5. Pro zhubnutí cvičte na běžeckém pásu 3-4x týdně nejlépe ráno na lačno, kdy máte nejnižší hladinu cukru v krvi a spalujete tak efektivně tukové zásoby.
  6. Chcete-li zvyšovat fyzickou kondici, cvičte např. vpodvečer (2 hodiny po jídle), 3× týdně minimálně 20 minut.

Publikováno: 25. 7. 2016